Z roku na rok spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem. Gracze wiele godzin potrafią trenować czy brać udział w długich zawodach. Pokój gracza musi być bardzo dobrze zaplanowany i wyposażony, by gra była przyjemnością a nie torturą. O czym nie można zapomnieć aranżując pokój dla pasjonata gier komputerowych?
Światło ma znaczenie
Przeważnie cenimy pokoje, w których słońce wita nas od samego rana. W pokoju gracza jest inaczej. Światło dzienne nie jest sprzymierzeńcem, gdy wiele godzin patrzymy w komputer. Refleksy świetlne, które tańczą po ekranie bardzo dekoncentrują i męczą oczy.
Pokój gracza koniecznie musi być wyposażony w rolety lub grube zasłony, które nie przepuszczają światła. Świetnie sprawdzą się rolety dzień-noc, w których można regulować ilość światła dostającą się do mieszkania.
Biurko dla gracza
Pokój gracza wyposażony w wygodne, duże biurko to już połowa sukcesu. Trzeba pamiętać, że biurko nie powinno stać tak, by słońce zaglądało bezpośrednio w monitor. Ważne jest również umieszczenie gniazdek w pobliżu biurka. Im więcej źródeł prądu, tym mniej przedłużaczy będzie w pokoju.
Biurko dla gracza musi mieć odpowiednią wysokość. Łokcie powinny być oparte o stolik, nie mogą wisieć w powietrzu, gdyż jest to pozycja bardzo obciążająca dla kręgosłupa.
Fotel gamingowy
Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju gracza jest fotel gamingowy. To właśnie od niego zależy komfort gry i to jak kręgosłup będzie radził sobie z długim siedzeniem.
O tym, że pozycja siedząca jest najbardziej szkodliwa dla naszego kręgosłupa napisano już wiele pozycji, przeprowadzono wiele badań. Prawda jest jednak taka, że z roku na rok siedzimy coraz więcej. Skoro nie jesteśmy w stanie zmienić pozycji trzeba zadbać o jak najlepiej skonstruowany fotel, który zostanie doceniony przez kręgosłup gracza.
Fotele gamingowe są wzorowane na kubełkowych fotelach kierowców wyścigowych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie kręgosłupa przed wszelkimi urazami. Fotel gamingowy musi być dostosowany do wzrostu i wagi gracza. Bardzo ważne jest, by był ruchomy, w końcu gracz, w czasie pełnej emocji gry, wykonuje wiele ruchów do przodu i do tyłu. Fotel musi umożliwiać takie zmiany pozycji.
Oparcie fotela musi być odpowiednio wyprofilowane. W części lędźwiowej kręgosłupa warto mieć dodatkową poduszkę. Podłokietniki muszą umożliwić położenie rąk na oparciach. Jest to duże ułatwienie dla kręgosłupa.
Bardzo ważnym elementem fotela dla gracza jest możliwość regulacji oparcia, podłokietników czy wysokości siedzenia. Dzięki temu gracz ma szansę na dostosowanie fotela do indywidualnych wymagań.